Stephen R. Covey ‘7 sėkmės lydimų žmonių įpročiai’

Ši knyga priklauso saviugdos knygų grupei ir ji puikiai praverčia mokantis savęs motyvavimo ar bent jau paskatins veikti. Knygoje vyrauja prieštara tarp visuomeninės ir charakterio etikų. Teigiama, kad dabartinėje visuomenėje per daug dėmesio skiriama pirmajai ir per mažai antrajai. Tik charakterio dėka galima būti sėkmingu žmogumi. Tai tarsi šviežio oro gūsis į asmeninio tobulėjimo knygų lentyną, kurioje dominuoja ‘greitosios pagalbos’ technikos. Dėmesys skiriamas vertybėms ir charakteriui.

Skaitant knygą, jauti, jog tai kas rašoma yra tikra. Knygoje daug praktinių pavyzdžių. Knygoje minimi septyni įpročiai: būk proaktyvus (imkis atsakomybės ir veiksmų), pradėdamas galvok apie pabaigą, pradėk nuo svarbiausių dalykų. Šiais trimis įpročiais pasiekiama asmeninė nepriklausomybė. Toliau seka šie: laimėkime abu (visada siekti naudos abiems pusėms, o ne kompromisų ar kažkieno pralaimėjimo), suprask… ir būsi suprastas (pirmiausia supranti kitus, tada gali jiems daryti įtaka), sinerginis veikimas (kai žmonės atviri ir pasitiki vienas kitu, tuomet jie sugeba daugiau nei visų jų pavienių sugebėjimų suma). Šie trys įpročiai įgalima tarpusavio priklausomybę. Paskutinis įprotis pagaląsk savo pjūklą – privalome nuolat tobulėti.

Keletas citatų iš knygos:

  • „Mes negalime gyventi nevalgę, bet mes gyvename ne tam, kad valgytume.” Stephen R. Covey
  • „Kaip paaiškinti, kad du skirtingas nuomones turintys žmonės gali būti teisūs? To neįmanoma paaiškinti logiškai, bet tai įmanoma paaiškinti psichologiškai.” Stephen R. Covey.
  • „Tu taip garsiai kalbi man į ausį, kad nieko negirdžiu.” Ralph Waldo Emerson
  • „Turime nesiliauti ieškoję tol, kol galų gale grįšime ten, nuo kur buvome pradėję, ir pažvelgsime į tą vietą kaip į visai nematytą.”  T. S. Eliotas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s